vyplati se

Jak moc se vám vyplatí fotovoltaická elektrárna?

Mnoho zájemců o fotovoltaiku si klade otázku, zda se jim vlastně fotovoltaika vyplatí. Jde primárně o to ušetřit? Nebo si zajistit energetickou nezávislost? Jsou to obavy ze zdražování energií? Je to přesvědčení o lepším životním prostředí? Všechno jsou to validní argumenty.

Pakliže jste vlastníkem rodinného domu se třemi až pěti členy, nemá cenu diskutovat a fotovoltaika se jednoznačně vyplatí. Bereme-li v úvahu, že dnešní domácnosti pořizují stále častěji tepelná čerpadla, klimatizace, bazény, vířivky, sauny a další energeticky náročnější spotřebiče, jsou to jistě důvody, které ještě více nahrávají pořízení fotovoltaiky.

Úspora na energiích za roční období může být s fotovoltaickou elektrárnou až 60 000 Kč, samozřejmě záleží na aktuální spotřebě a používaných spotřebičích. Každý dům je trochu specifický, tedy není univerzální vzorec. V každém případě, pokud si zákazník chce dopřát trošku komfortu a nemít pak výčitky velké spotřeby, fotovoltaická elektrárna rozhodně pomůže.

Pokud jste ve fázi rozhodování, pojďme si říct základní výhody fotovoltaiky

  • Snížíte si spotřebu elektřiny až o 80%
  • Zajistíte si částečnou energetickou nezávislost
  • Budete šetřit životní prostředí
  • Ochráníte se před turbulentním energetickým trhem
  • Podstatnou část nákladů vám zaplatí stát formou dotace (až 205 000 Kč)
  • V případě výpadku elektřiny můžete stále fungovat díky bateriím a zálohovaným obvodům
  • A můžete i vydělávat prodejem přebytků

Stále váháte? Tak se držte.

V kombinaci s fotovoltaikou se nabízí instalovat nabíječku/nabíječky elektromobilů. Elektromobily je téma, které rezonuje víc a víc, a tak program Nová zelená úsporám připravila dotace i na tato zařízení.

Dotace na elektro nabíječky je 30 000 Kč na jeden dobíjecí bod, povoleny jsou maximálně dva dobíjecí body na jednu žádost a navíc žadatel získá kombinační bonus 10 000 Kč. Celková výše dotace na fotovoltaiku s elektro mobilitou je až 275 000 Kč. A to už se opravdu vyplatí.  

Jak je to se servisem?

Samozřejmě poskytujeme servis a dohledové centrum, všechny naše zákazníky máme v servisních účtech, kde průběžně sledujeme výkon jejich elektráren, stabilitu, chybové hlášky, zkrátka máme dokonalý přehled. Toto nám samozřejmě umožňuje pružně reagovat na případné poruchy, které jsme schopni z části opravit vzdáleně a v případě, že je potřeba náš zásah, budeme vás kontaktovat a dohodneme se na termínu návštěvy.

Ať se na to díváme z jakéhokoliv úhlu pohledu, fotovoltaika má samá pozitiva a jednoznačně se vyplatí!

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Podrobné znění najdete zde.