Jaký je vlastně postup?

Není to vůbec složité. Vaše součinnost bude potřeba jen v omezené míře, velkou část odmakáme my. Od vás budeme potřebovat pouze několik údajů o aktuálních spotřebách a také budoucích potřebách.

1.

Najdeme pro vás ideální řešení

Budeme se hodně ptát. Záleží nám totiž, aby elektrárna fungovala přesně dle vašich potřeb a očekávání. Poté vypracujeme nabídku, kterou si následně vysvětlíme a odsouhlasíme. V závěru této fáze nás čeká podpis smlouvy a zaplacení zálohy.

2.

Požádáme o přihlášení elektrárny u distributora

Zde už přebíráme otěže a začínáme řešit vaši novou elektrárnu. Jednou z prvních věcí je přihlášení nové fotovoltaické elektrárny u distributora. Jeho povolení je klíčové a bez něj to ani nejde. Zpravidla je zde lhůta 1 měsíc na vyjádření, ale ze zkušenosti to bývá i dříve. Po schválení obdržíte smlouvu od distributora, kterou je potřeba podepsat a odeslat zpět.

3.

Máme povoleno, instalujeme.

Ihned po povolení společně naplánujeme instalaci elektrárny. Podle náročnosti, velikosti a také podle počasí může trvat instalace 1-3 dny. 

4.

Závěrečná revize

Po instalaci provedeme závěrečnou revizi, abychom ji mohli předat distributorovi spolu s projektovou dokumentací. Poté dochází k prvnímu připojení elektrárny do sítě.

5.

Vše vás naučíme

Ukážeme vám, jak s fotovoltaickou elektrárnou pracovat, jak se chová, jak funguje a kde můžete sledovat její parametry a vyrobenou elektřinu.

6.

Vyřídíme DOTACI

V této poslední fázi vám zpracujeme veškeré potřebné dokumenty k získání dotace z programu Nová zelená úsporám a také o dotaci zažádáme. No a pak už se jen můžete těšit na výplatu peněz a sledovat, jak vám elektrárna slouží.

„Vše odmakáme my.
Od vás budeme potřebovat pouze
několik údajů.“