jak probiha návrh FVE

Jak probíhá návrh fotovoltaiky?

Správný návrh fotovoltaické elektrárny je zcela zásadní pro správnou funkčnost systému, jeho spolehlivost, efektivitu, a hlavně ke splnění zákazníkova očekávání a s tím spojenou dobu návratnosti investice. Do vlastního návrhu vstupuje mnoho proměnných, které přímo ovlivňují konfiguraci fotovoltaiky.

V AmperSun k tomuto návrhu přistupujeme velmi zodpovědně, neboť spokojenost zákazníka a perfektní funkčnost elektrárny je pro nás priorita číslo jedna.

Pokud vážně uvažujete o pořízení fotovoltaické elektrárny a zajištění si vlastní energie, prvním krokem bude vyplnění poptávkového formuláře. Poté vás kontaktujeme a sjednáme si osobní schůzku, abychom se společně pobavili o tom, jak fotovoltaika funguje, co vám přinese, jaké jsou možnosti panelů, střídače, baterií a další možnosti využití energie ze slunce. Osobní schůzka je pro nás velmi důležitá, protože na ní zjistíme spoustu detailů o vašem domu, možnostech střechy, předběžně se pobavíme o možném umístění technologií, o kabelových trasách a také o potřebných úpravách, které vyžaduje legislativa. A hlavně, zakládáme si na osobním přístupu a pokud investujete v řádech statisíců, měli bychom se poznat a podat si ruku😊. Nabídky od stolu neděláme.

Jak tedy návrh probíhá a na co se připravit?

Víte, na co se vás ale zeptáme jako první? Je to vaše aktuální spotřeba elektřiny. Tento údaj nám pomůže navrhnout elektrárnu správného výkonu tak, abyste zbytečně neinvestovali do výkonu, který nevyužijete nebo abyste posílali přetoky do sítě. Optimální velikost totiž souvisí s cenou systému a také s návratností vaší investice.

A co když už tedy nějaké přetoky budou? Tohle pro nás není žádný problém. Máme technologie, které umožní přetoky z FVE zpracovat a uložit, po bateriích je ideálním médiem voda. Nezdá se to, ale ohřev teplé vody je citelný finanční náklad, protože teplou vodu potřebujeme 365 dní v roce. Proto se nabízí případné přetoky využít na maximum a ohřívat vodu v bojleru nebo předehřívat otopnou vodu.

Jaký je další krok po osobní schůzce?

Po osobní schůzce všechny údaje zpracujeme a vymyslíme pro vás optimální a efektivní řešení. Graficky zpracujeme umístění panelů, vytvoříme simulaci výroby, spočítáme návratnost a na grafech také uvidíte výrobu elektrárny v jednotlivých měsících.

Spolu se simulací a rozmístěním panelů na střeše od nás dostanete cenovou nabídku, kde uvidíte použitou technologie, počty jednotlivých komponent a také možnosti a podmínky dotací.

A pak už je to na vás, zda s nabídkou souhlasíte a plácneme si.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Podrobné znění najdete zde.