nejlepsi cas na fotovoltaiku

Kdy je nejvhodnější období objednat fotovoltaiku? Podzim.

Celý proces instalace a zprovoznění fotovoltaické elektrárny je proces na několik měsíců, proto čím dříve začnete, tím dříve budete vyrábět vlastní elektřinu. Pokud objednáte fotovoltaiku v průběhu podzimu nebo zimy, s jistotou budete využívat první jarní paprsky.

Jaro je symbol energie

Také se vždy těšíte na jaro. Také vyhlížíte první sluneční paprsky, které nabírají na síle? Co teprve, až budete mít fotovoltaiku? To se nebudete moci dočkat. Ideální je neotálet s návrhem, výběrem správného dodavatele, výběrem technologií, a to vše tak, abyste měli elektrárnu přesně podle vašich představ a plnila svůj účel. Administrativní úkony zaberou nějaký čas, například vyjádření distributora může trvat měsíc, výměna elektroměru a proces prvního paralelního připojení další měsíc, tedy pokud nad fotovoltaickou elektrárnou přemýšlíte, udělejte první kroky ještě dnes a pošlete nám poptávku.

Jarní slunce má skutečně sílu

Tak jako jarní slunce probudí přírodu k plnému životu, i vaše elektrárna začne skutečně makat na plné obrátky. Na jaře se začíná prodlužovat den, slunce se dostává výše na horizont a podmínky pro dopad záření na panely začíná být den ode dne lepší. Velmi důležitá je také teplota. Málokdo ví, že panely vyrábí nejvíce, když jsou dobře chlazeny a mají dostatečný osvit, proto je jaro a podzim velmi produktivní období. Kombinace jarních nižších teplot a dostatečného osvitu je tedy více než ideální a budete se divit, kolik vaše elektrárna vyrobí.

Ideální plánování

Vzhledem k menší vytíženosti je podzim a zima ideální na přípravu „papírů“ a také na plánování samotné instalace. Je jistě lákavé být mezi prvními jarními instalacemi.

Nárust cen

Bohužel, stalo se již pravidle, že před novou sezónou se žhavé zboží zdražuje, tedy na jaře už hrozí navýšení cen komponent, naproti tomu na podzim je již poptávka menší, a tedy výrobci mají najednou dostatek střídačů, baterií, panelů a za dobré ceny. Pokud objednání odložíte, hrozí, že budete za elektrárnu platit o nějaké procenta více. Proč si raději nepospíšit a za ušetřené finance raději vzít drahou polovičku na wellness víkend.

A zase ta inflace!

Nikdo nechce, aby jeho peníze ztrácely na hodnotě. Ano, inflace se chová jako požírač peněz. Pokud tedy nechcete, aby peníze na vašem účtu drtila inflace, investujte je do něčeho, co vám vydělá. Mohou to být cenné papíry, dluhopisy, akcie, nemovitosti, ale také technologie, která vám bude finance šetřit. A tím pádem vydělávat. Je totiž dokázáno, že fotovoltaika umí vydělat více peněz, než běžné akcie nebo dluhopisy a navíc, riziko je nulové. Pokud budeme uvažovat, že instalací fotovoltaiky zvýšíte hodnotu nemovitosti, máme tady značku ideál.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Podrobné znění najdete zde.