proc si poridit FVE

Proč si vlastně pořídít fotovoltaiku? 5 důvodů

1. Šetří vaše peníze a může i vydělávat

Fotovoltaika má jeden hlavní účel, a sice ušetřit vaše finance na provoz domácnosti a zhodnotit vámi investované peníze. Říká se, že ideální doba návratnosti investice je 7 let, co při dnešních cenách energií fotovoltaická elektrárna hravě splní. Faktem je, že fotovoltaická elektrárna vyprodukuje nejvíce energie v létě, kdy spotřeba je menší než v zimě. Logicky tak vznikne přebytek energie, která by se za normálních okolností téměř zdarma pustila do sítě.

Existuje ovšem řešení, kdy v návaznosti na změnu legislativy a možnosti zřídit druhý EAN, kdy přebytečnou energii prodáte obchodníkovi, se kterým se dohodnete na nejlepších podmínkách. O tomto tématu si přečtěte více ve zvláštním článku zde.

Jaké jsou tedy výhody?

 • Vyrábí energii a snižuje tak vámi odebranou elektřinu ze sítě
 • Nikdo vám nezdraží energii, kterou vaše elektrárna vyrobí
 • Umí slušně vydělávat

2. Velkou část vám zaplatí stát

Současný dotační program je velmi štědrý a fotovoltaické elektrárny podporuje částkou až 205 000 Kč, v některých krajích (Moravsko-Slezský, Karlovarský a Ústecký) dokonce až 225 000 Kč. Navíc neukládá žádné podmínky využití energií v místě instalace, jak tomu bylo v dřívějších dobách. Tím máte otevřenou cestu k prodeji přebytků.

Jaké jsou tedy výhody?

 • Dostanete od státu až 205 000 Kč
 • Dotací zásadně zkrátíte její návratnost
 • Vše za vás ZDARMA vyřídíme.

3. Je šetrná k životnímu prostředí

Dnešní solární elektrárny jsou velmi šetrné k životnímu prostředí. Je to dáno zejména použitými materiály, efektivitou, životností jednotlivých komponentů, a hlavně z principu její funkce. Využívá totiž obnovitelný zdroj energie. Existuje však mnoho mýtů o likvidaci FVE panelů po jejich životnosti, kdy se šíří spekulace, že nikdo nebude mít možnost panely ekologicky zlikvidovat nebo že bude platit nehorázné sumy za likvidaci. OMYL! V ceně každého panelu je již započtena cena ekologické likvidace, kterou je každý dovozce povinen zaplatit při dovozu a v případě likvidace jsou sběrná místa povinna panel vzít a zdarma zlikvidovat. Vás to tedy nebude stát ani korunu. Tohle vás ale v blízké budoucnosti nečeká, panely mají totiž záruku 25 let a životnost minimálně 30-35 let.

Jaké jsou tedy výhody?

 • Využívá obnovitelného zdroje energie
 • Vlastní výrobou energie z obnovitelných zdrojů snižujete naši uhlíkovou stopu
 • Vyrábí energii i za sníženého osvitu. Nemusí být jasno, stačí když je světlo.

4. Ochrana před trhem s energiemi

Poslední roky a situace ve světě prověřily energetický trh a ukázalo se, jak může být tento trh turbulentní. Pořízením fotovoltaické elektrárny pro rodinný dům se tam můžete před těmito výkyvy částečně ochránit. Žádný dodavatel energie vám totiž vámi vyrobenou elektřinu nezdraží. A to je hlavní výhoda fotovoltaiky. Navíc z elektřiny vyrobené na vašem domě neplatíte distribuční poplatky, tedy další úspora. Tímto způsobem jste schopni ušetřit až 80% nákladů na elektřinu.

Jaké jsou tedy výhody?

 • Energie ze slunce zdarma
 • Nezávislost na cenách energií
 • Bez distribučních poplatků z vyrobené elektřiny

5. Bezstarostná instalace – komplet na klíč

Nejjednodušším a nejpohodlnějším řešením našich klientů je instalace na klíč. Postaráme se o veškerou administrativu, jednání s distributorem, projektovou dokumentaci, samotnou instalaci FVE a nakonec vyřízení dotace. To vše uděláme za vás. Za celou dobu od vás budeme potřebovat jen několik podpisů. Nakonec budete hrdými majiteli fotovoltaické elektrárny a my budeme mít radost z dalšího spokojeného zákazníka.

Jaké jsou tedy výhody?

 • Realizace na klíč
 • Veškerá administrativa v ceně elektrárny
 • Dodávka FVE bez starostí
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Podrobné znění najdete zde.